Kryeministri Edi Rama reagoi pas operacionit të SPAK në Krujë ku u vu në pranga gjyqtarja Enkelejda Hoxha, që lironte të dënuarit përjetë.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama tha se ky është një lajm i shumëpritur dhe që vjen falë reformës në drejtësi, shkruan “Vizion Plus”.

 

“Prangosja e gjykatëses famëkeqe të Krujës dhe rrjetit të saj kriminal nga institucionet e reja të drejtësisë, është një lajm i shumëpritur për të gjithë ne, e për të gjithë atë shumicë dërrmuese shqiptarësh, që na kanë mbështetur me zjarr për Reformën në Drejtësi!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.