Majlinda Kelmendi nuk ka mundur te mbroje medaljen e arte te marre ne Lojerat Olimpike te Rio-s ne vitin 2016.

Xhudistja nga Kosova u mund ne raundin e pare nga hungarezja Reka Pupp ne kategorine e peshes deri ne 52 kg.

Nje rezultat zhgenjyes po te kemi parasysh se ajo eshte nje nga sportistet me te mirs ge botes.

Megjithate trajneri Driton Kuka i ka dhene kurajo pas deshtimit duke shkruar se Kelmendi mbetet krenaria e shqiptareve dhe se ajo eshte ylli i pare i arte ne Olimpiada per Kosoven.

Nje dite me pare Kosova mori medaljen e pare te arte ne Olimpiade fale Distria Krasniqit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *