Deputetja e PD, Lindit Metaliaj ka publikuar pamje nga zjarri i madh që ka rënë bregdetit të Tales në Lezhë.

 

Ajo thekson se kërkohet ndërhyrja e menjëhershme nga ajri teksa thotë se bizneset aty afër ndodhen në rrezik të madh.

 

“Zjarr i permasave te medha prane bregdetit te Tales ne Lezhe ! Kerkohet nderhyrje e menjehershme nga ajri!
20 hektar shkurre e bimesi jane djegur deri tani,nderkohe qe zjarri i permasave te medha favorizohet edhe nga era e forte ! Ne rrezik te madh ndodhen bizneset aty afer.

 

Ne keto kushte i bej thirrje Ministrise se Mbrojtjes ,emergjencave civile te nderhyjne menjehere per fikjen e zjarrit ,permasat e te cilit po perhapen shpejt pasi favorizohen nga era e forte . Qytetaret dhe bizneset prane zonave te zjarrit apelojne per ndihme”, shkruan deputetja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *