Prove force për Bajernin e Mynihut qe ne javen e 28 te Bundesliges shpartalloi Borusisa Dortmund ne te ashtuquajturën “der klasiker” me rezultatin e thelle 4-1.

 

Skuadra e Ancelotit qe vinte nga nje humbje surprize vetem nje jave me pare e nisi me mjaft presion takimin duke gjetur edhe rrjetën ne minutën e 4 me Franck Riberi. Vetëm 6 minuta me vone ne te 10-en bavarezet dyfishuan shifrat kete here me Levandovksi.

 

Reagimi i verdhezinjeve do te vinte ne minutën e 20 kur Gueriero shënoi per skuadrën e tij. Por superioriteti i vendasve ishte shume i dukshëm dhe ne pjesen e dyte do te shënonin edhe dy gola te tjere. Ne minutën e 49 Arjen Roben shënoi golin e trete, ndërsa ne te 69-en përsëri Levandavski gjeti rrjeten kete here nga pika e bardhe e penalltisë.

 

Ne fundin e takimit, Bajern kishte mundësinë e shënimit te golave te tjerë nese Kimich dhe Vidal do te ishin me te sakte përpara portës kundërshtare.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *