Kreu demokrat Lulizm Basha deklaroi se opozita e ka bërë zgjedhjen dhe se nuk do të ndalet në rrugën e saj.

 

Në një postim në “Facebook”, Basha teksa ka publikuar një video nga protesta e të shtunës, akuzon qeverinë se I ka vënë kryqin shqiptarëve dhe të ardhmes së vendit.

 

“Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata!  Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa”

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *