Subscribe

Atentatorët kundër Ardian Çapjas dyshohet të kenë pesë. Mësohet se ata kanë lëvizur me një mjet tip “Volswagen” të vjedhur në Fushë-Krujë dhe pas të shtënave në drejtim të Çapjas, e kanë djegur mjetin.

55-vjeçari u qëllua me snajper dhe një plumb e kapi në shpatull. Por familjarët e Çapjas kanë gënjyer për ngjarjen. Ata kanë deklaruar në fillim në spitalin e Elbasanit se ai nuk është qëlluar, por është rrëzuar teksa kryente punime në shtëpi.

Në terren kanë zbritur edhe forcat RENEA, ndërsa po vëzhgohen edhe kamerat e sigurisë. Ky është atentati i tretë që i bëhet Ardian Çapjas.

Ardian Çapja është një emër i njohur në qytetin e Elbasanit, por edhe për drejtësinë, pasi ka qenë shoqëruar disa herë, ndërsa në vitin 2017 u ka shpëtuar dy atentateve me armë dhe eksploziv.

Ai është pronari i një hoteli në hyrje të qytetit të Elbasanit. Ardian Çapja është vëllai i Sokol Çapjes, që u ekzekutua në vitin 2005.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *