Nuk ka ende asnjë të arrestuar nga atentati i të mërkurës në Elbasan ku humben jetën 3 persona dhe u plagosen shtate te tjerë, një prej tyre, Arnol Capja, ndodhet në gjendje të rëndë.
Një natë më parë persona të maskuar si policë hapën zjarr në një lokal në Elbasan. Autoret dyshohet se kanë patur në shënjestër te atentatit, dy vëllezërit Agron dhe Arnold Capja pronare te lokalit, te cilet ka qene brenda, e jane qelluar per vdekje. Viktime e plumbave mbeti edhe Eneo Bedalli. Të plagosurit jane L.Mecja, F.Muca , B.Rreshka, A. Zharri, F.Capja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *