Aktualitet

Borchardt: Shqiptarët meritojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme

Me rastin e 20-vjetorit të krijimit të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Kryetari i Prezencës, ambasadori Bernd Borchardt, dha një intervistë për gazetën

më shumë...

Zv/Kryetari i grupit CDU-CSU, letër Bashës: Fund bojkotit, futuni në zgjedhje

Politika radikale e bojkotit e Partisë Demokratike ka marrë një tjetër shuplakë. Këtë radhë janë...

më shumë...

PD: Partitë e koalicionit opozitar vendosin unanimisht të mos regjistrohen në KQZ

Partia Demokratike në  një deklaratë të përbashkët të koalicionit opozitar, deklaroi sot se, partitë opozitare...

më shumë...

Rama: Këtë vit zhdukim kanabisin

Lufta kundër kanabisit ishte kryefjala e kryeministrit Rama në një takim me drejtuesit e Policisë…

më shumë...

Çako në Prokurori, dëshmon për kërcënimin e rektorit Koni nga Shullazi

Pas ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri edhe drejtori i përgjithshëm i policisë Haki Çako…

më shumë...

Julian Sinanaj dëshmon për prokurorët grekët

  Tre prokurorë grekë morën sot në pyetje për një orë e gjysmë në ambientet...

më shumë...

Burg 4 policëve që lejuan kalimin e 8 tonëve drogë në kufi

Katër policët e pikës doganore të Qafë Thanës, u lanë në burg nga Gjykata e...

më shumë...

Moti i keq, makina përplas për vdekje një 54 vjeçar në Shkozet

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur tek rrethrrotullimi i Shkozetit në qytetin e Durrësit.…

më shumë...

Vjedhja e 3.2 mln $ në Rinas, transportuesit në gjyq për shpërdorim detyre

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet, duke i dërguar për gjykim 6 efektivët e policisë...

më shumë...

Xhafaj takon ish-drejtorin e FBI

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është takuar me ish-drejtorin e FBI-se, Louis Freeh. Ky i...

më shumë...

“Amnistia”, shtyhet afati për bizneset  

Pas 10 muaj konsultimesh, Komisioni i Ekonomisë ka nisur diskutimin për projektligjin e faljes dhe…

më shumë...

Kosova “merr” paratë e shqiptarëve

Bankat shqiptare po preferojnë tregun e Kosovës për të dhënë kredi në valutë, më shumë...

më shumë...

Konkurrenca hetim tregut të gazit

Autoriteti i Konkurrencës ka hapur një hetim të thelluar për tregun e importit dhe shitjes...

më shumë...

Verifikim pallateve me probleme

Zyrat e legalizimeve janë fokusuar ne verifikimin e pallateve në qytetet kryesore, aty ku dhe...

më shumë...

Nis plotësimi i formularit A1

Ne këto ambiente maturantet po marrin nje nga vendimet me te rëndësime per te ardhmen…

më shumë...

Nis plotësimi i lëndëve me zgjedhje për maturantët

  Nëse jeni te pavendosur per orientimin e studimeve te larta, keni edhe pak ore...

më shumë...

Mundimi i “personave ndryshe”, 90% e tyre pa asnjë shërbim

Ky është Agustin Aramadhi. Në vegjëli, atij i është dashur të përballet me një sëmundje...

më shumë...

Ndodhi shqiptare! Pema e mbuluar me plehrat e hedhura nga ballkoni (video)

Hedhja e plehrave nga ballkoni, një fenomen tragjiko-komik, është ende një realitet që përsëritet në…

më shumë...

Rama përkujton shkrimtarin e madh Andon Zako Çajupi

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij, Amarcord, ka përkujtuar sot shkrimtarin e madh shqiptar…

më shumë...

Komedia “Çfarë pa kryeshërbëtorja” duartrokitet në Fier

Pas Vlorës, komedia “Çfarë pa kryesherbetorja’ shkon ne Fier. Publiku i teatrit Bylis, ka duartrokitu ...

më shumë...

Bujar Qamili e Mateus Frroku së bashku në duet muzikor

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Bujar Qamili dhe kantautori i talentuar Mateus Frroku do...

më shumë...

Francesk Radi në QSUT, pëson hemorragji cerebrale

Kantautori i njohur Françesk Radi ka pësuar hemorragji cerebrale dhe ndodhet në gjendje të rëndë…

më shumë...

Mirdita dhe bukuritë e saj në telajo

Veshjet tradicionale, portretet te burrave dhe grave te Mirditës, natyra dhe bukuritë e saj, vijnë...

më shumë...

Dita e pavarësisë së Greqisë

Greqia ishte ndër të parët vende të rajonit që u çlirua nga pushtimi Osman. Dita...

më shumë...

Kushner dëshmon në hetimin mbi rolin e Moskës në zgjedhjet presidenciale

Dhëndri dhe këshilltari i afërt i presidentit amerikan, Donald Trump, Jared Kushner, do të dëshmojë…

më shumë...

Presidenti Rivlin refuzon faljen e ish-kryeministrit të burgosur Olmert

Presidenti izraelit, Reuven Rivlin refuzoi sot të falë ish-kryeministrin Ehud Olmert, në burg për 27...

më shumë...

Edhe Pakistani ndërton një barrierë në kufirin me Afganistanin

Pakistani njoftoi se kishte nisur ndërtimin e një barriere përgjatë kufirit me Afganistanin për ndalimin...

më shumë...

EBA jep 50 milionë euro për Interpol për luftën kundër terrorizmit

Autoritetet e Emirateve të Bashkuara Arabe njoftuan sot se kishin dhënë 50 milionë euro për...

më shumë...