Zjarri masiv ka përfshirë disa fshatra në Memaliaj, Zhulaj dhe Qesarat.

 

Paraprakisht mësohet se zjarri është shumë pranë banesave , të cialt rrezikohen seriozisht.

 

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta zjarrëfikëse nga Tepelena, Gjirokastra, Memaliaj dhe Këlcyra, për të vënë nën kontroll flakët.

 

Dyshohet se zjarri të ketë qenë i qëllimshëm nga vetë banorët e zonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.