Subscribe

Sipërfaqe të mëdha me ullinj janë përfshirë nga zjarret edhe në Kaninë të Vlorës.

 

Flakët ndodhen afër banesave, ndërsa 3 mjete zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e tyre.

 

Ndërkohë një tjetër vatër zjarri ka përfshirë kodrat e fshatit Zvërnec dhe ka djegur një sipërfaqe me ullinj.

 

Flakët po ndihmohen nga erërat dhe terreni i vështirë.

 

Aktualisht mësohet se një helikopter po ndërhyn për të shuar zjarrin në Kaninë.

 

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 13:50, në një kodër të fshatit Kaninë, ka rënë zjarr dhe po digjen shkurre dhe një sipërfaqe toke me ullinjë.

Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

 

Gjatë ditës së sotme zjarre kanë rënë edhe në Patos ku janë djegur sipërfaqe me ullinj dhe një vilë dy katëshe.

 

Fatmiresisht pa dëme në njerëz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.