Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në Katund i Ri, në Tiranë.

Mësohet se flakët të cilat janë duke u përhapur me shpejtësi për shkak të erës, rrezikojnë disa banesa dhe biznese aty pranë.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse që po bëjnë të mundur fikjen e zjarrit. Ndërkohë ende nuk bëhet me dije rënia e zjarrit në këtë zonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *