Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar për zgjedhjen e anëtarit të Gjykatës Kushtetuese.

 

 

Përmes një reagimi në Twitter, Bardhi ka kundërshtuar kandidaturën e Ardian Dvoranit, duke e quajtur atë si të papranueshëm për çdo opozitar.

 

 

“Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste.”- shkruan Bardhi

 

 

Reagimi i plotë i Gazment Bardhit:

Gjykata Kushtetuese nuk mund të jetë kurrë seksion i Partisë Socialiste. Kandidatura e Ardian Dvoranit është e papranueshme për çdo opozitar! Meritokracia dhe jo preferencat politike janë baza e pavarësisë së Gjykatës Kushtetuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *