Zelensky mblodhi gjate nates ne menyre surprize gazetaret ne nje konference per shtyp qe u zhvillua ne nje bunker poshte ne metrone e Kievit.

Zelensky tha se deshiron te takoje Putin ne menyre qe te gjendet nje zgjidhje diplomatike per luften, mirepo sipas tij, Moska tjeter gje thote dhe tjeter gje bën.

Presidenti ukrainas shtoi se nese NATO e furnizon me arme Ukraina do ta cliroje Donbasin sikurse beri me Kievin ku nuk e la ushtrine ruse te futej.

Zelenski konfirmoi se Ukrainen do ta vizitoje sekretari amerikan i shtetit Blinken.

Leave a Reply

Your email address will not be published.