Ambasadorja e SHBA ka uruar Kryeministrin Rama për marrjen zyrtarisht të detyrës në mandatin e ri qeverises.

Yuri Kim përgëzon Ramën dhe qeverinë e re, në atë që ambasadorja e quan nisja zyrtare e mandatit të tretë historic.

 

SHBA mezi pret të punojë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Urime dhe suksese!

 

Më heret, marrja zyrtarisht e detyrës nga kabineti i ri qeveritar u urua edhe nga Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *