Subscribe

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka vizituar sërish prokurorinë e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

 

Diplomatja e lartë ka zhvilluar një bisedë 30 minuta me kryetarin aktual të SPAK, Arben Kraja.

 

Pjesë e takimit ishin edhe tre prokurorët Adnan Xholi, Edvin Kondili dhe Altin Dumani, të cilët janë kandidatët zyrtarë për drejtimin e SPAK.

 

 

Në rrjetet sociale, ambasadorja Kim theksoi se SHBA-të janë në krah të SPAK-ut, pavarësisht presioneve dhe kërcënimeve nga personat e fuqishëm. “jo më pandëshkueshmëri” –  shkruan ambasadorja amerikane.

 

Kreut aktual të SPAK, Arben Krajës, i mbaron mandati i tij 3-vjeçar në datën 18 dhjetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *