Në reagimin falënderues që bëri për ata që mbështetën PD me votë, Xhelal Mziu kishte një mesazh edhe për ata që sipas tij, kanë shitur votën.

 

Shuma që kanë marrë në këmbim të votës, tha Mziu, do të jetë mallkim për ta sa herë që të përballen me shërbimet.

 

“Kam edhe dy fjalë për ata dibranë të ndershëm ose jo, që për shkak të varfërisë apo për problemet e tyre ia shitën shpirtin “shejtanit” shitën votën, shitën nderin, u shitën për 4 vjet me 5 mijë lekë…!Vota juaj nuk bën 5 mijë lekë! Ai 5 mijë lekësh do ju dalë në ëndërr për 4 vjet, sa herë t’ju mbarojë thesi i miellit, sa herë tu duhet të shkoni në spital,sa herë të shkoni më dyqan, sa herë tu drejtoheni shkollave, universiteteve, zyrave të shtetit. Ai 5 mijë lekësh do t’u vrasë në shpirt sa herë të mos keni lekë për t’u blerë librat e fëmijëve, apo kur t’u dalin gishtat nga atletet e “gabit”. Ai 5 mijë lekësh do të jetë mallkim, për ju, fëmijët tuaj do t’ju mallkojnë…!”

 

Këshilla e tij për qytetarët ishte kjo: “Si vëllezërit e mi ju këshilloj mos u shisni kaq lirë, mos ia shisni fatin e fëmijëve bandave të krimit të organizuar, mos ia shisni nderin kësaj makinerie qeveritare të pandershme që të blen një ditë për 4 vjet. Nderi i Dibranit nuk është aq i pavlefshëm…!”

 

One thought on “Xhelal Mziu, shqiptarëve: 5 mijë lekëshi që keni marrë do të jetë mallkim për ju

 1. Si ka mundesi deri me sot ne per ekrane televizive vetem shofim Blerje votash nga PD dhe LSI
  Tashti o kan laithitur keta qe I filmojn ose ini ju qe nuk pranoni faktin qe keni humbur zgjedhjet
  Per mendimin tim kini Humbur.
  Ju u that Shqipetareve te ngrihen dhe te mbrojn voten me çdo lloj gjeje edhe me vrasje ne se esht nevoja (si ne Elbasan)
  Por harruat qe ne kete si komb e perjetuam nga legjenda juaj Sali Berisha
  Zoti Xhelal Mziu ti ben rolin e Gangsterit
  Populli Shqipetar nuk ka nevoj per Gangstera
  Toka Shqipetare ka derdhur shum gjak, esht e mbuluar me varre te 97 dhe nuk e besoi qe do e pranoim nje gje te till dhe nje her ne historin e vendit.
  U vran mbi 7 mi njerz te pafajshem dhe plaget e familjeve nuk jan sheruar kurr, njerz si ty Popullit Shqipetar nuk I duhen
  Ka ardhur koha per njerz me edukat dhe jo me njerz qe sillen rrugeve duke reklamuar fytyren e te kaluares.
  Shqiperia esht e Shqipetareve dhe jo e kriminelve prandaj hap rrugen per Demokracin e vertet.
  Stop dhunen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.