Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me përplasjen e dy automjeteve në zonën e “21 Dhjetorit” në kryeqyet, ku humbën jetën dy persona, ndërsa shoferi, Emirjan Doko, që shkaktoi aksidentin, ndodhet në spital.

 

Braçe vuri theksin te indiferenca e punonjësve të policisë, duke qenë se lëvizja në orën kur u shkaktua aksidenti, është e ndaluar për shkak të orës policore. Por jo vetëm kaq, Doko, drejtonte mjetin në gjendje të dehur, si dhe u fut me semafor të kuq, shkelje këto që ndëshkohen në çdo orë të ditës.

 

Reagimi i Braçes:

Per qartesi;

  1. Ne qarkullim ne ore 3.20 te mengjesit, pra nen ndalimin e ores policore;
  2. I dehur, pra i sapo cuar nga ndonje mejhane e hapur edhe pse nen ndalimin e ores policore;
  3. Me shpejtesi, pra i ndaluar ne cdo ore te dites, ne oren policore i ndaluar fare fare;
  4. Vijon rrugen me semafor te kuq, pra i ndakuar ta bej ne cdo ore te dites, ne oren policore nuk duhet te levizte fare fare;

Atehere:

KJO ESHTE VRASJE E QELLIMTE E DY SHTETASVE!

Ne ane tjeter;

KAQ SHUME SHKELJE LIGJI, PO POLICIA KU ESHTE NE MES TE TIRANES?!

E fundit;

NUK LUFTOHET PANDEMIA ME GJASME, HEM SI SEMUNDJE INFEKTIVE, HEM SI PANDEMI E PALIGJSHMERISE, HEM SI PANDEMI E VRASJEVE NE RRUGE!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *