Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka reaguar për atentatin e ndidhur në Shëngjin, ku viktimë mbeti binzesmeni dhe anëtari i këshillit bashkiak Ardian Nikulaj.

 

Në një postim në Facebook, teksa ka u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe të afërmëve, Ndreu ka kërkura nga autoritetet që të zbardhin sa më parë këtë ngjarje të rëndë kkriminale.

 

Atentati ndaj Ardian Nikulajt, sipas kryebashkiakur është një cënim i rëndë i rendit dhe sigurisë në qytetin e Lezhës.

 

I tronditur nga ngjarja e sotme ne Shengjin ku ngeli i vrare Ardian Nikulaj, biznesmen dhe anetar i keshillit bashkiak! Nje ngjarje e tille eshte cenim i rende i rendit dhe sigurise publike ne qytetin tone!

 

Kerkoj me force nga organet e rendit dhe prokurorise qe te zbardhin sa me shpejt ngjarjen, per te vene perballe ligjit autoret e kesaj ngjarje te shemtuar!

 

Shpreh ngushellimet e mia familjes se tij dhe te afermeve  per kete humbje kaq tragjike!

 

Ardian Nikulaj u vra mesditën e kësaj të mërkure, në lokalin e tij në Shëngjin, ndërsa policia po vijon hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *