Policia e Korçës ka arrestuar 4 persona, të cilët dyshohet se kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme bimë medicinale në një kompani private eksporti.

Vizion Plus bën me dije se në pranga ranë D. K., 31 vjeç, K. D., 27 vjeç, XH. K., 26 vjeç dhe G. E., 38 vjeç. Kompania e cila ra pre e grabitje është në pronësi të 59-vjeçarit me iniciale Gj.Ç.

Ndërkohë, janë sekuestruar 17 thasë me bimë medicinale dhe një sasi lekësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *