Tre punonjës të OSHEE në Vlorë janë plagosur, teksa po riparonin një defekt. Ngjarja e rëndë ndodhi në nënstacionin e ish-fabrikës se çimentos.

 

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se punëtorët ishin duke punuar për të riparuar një defekt në nënstacionin elektrik të qytetit. Ndërkohë duket se pakujdesia dhe ngritja e thikave për lidhjen e energjisë elektrike iu ka shkaktuar djegie të shumta në të gjithë trupin.

 

Ndërkohë dy prej të plagosurve janë transportuar në Repartin e djegie-plastikës në QSUT në Tiranë ku po marrin ndihmën e parë.

 

Ndërsa po punohet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.