Vllaznia bën një tjetër blerje në repartin e sulmit.

 

Klubi shkodran njoftoi se ka firmosur me sulmuesin Salim Cisse.

 

Ky i fundit kishte disa ditë që ishte në provë dhe stafi teknik ka dhënë OK-in për marrjen e tij.

 

Kuptohet që pritshmëritë janë të mëdha sepse kemi të bëjmë me një lojtar cilësor i cili është formuar tek Akademia e Sportingut të Lisbonës. Kontrata e tij është njëvjeçare, me të drejtë zgjatje edhe për një tjetër, por performanca e tij në këto muajt e ardhshëm do të vendosë më shumë për këtë., njofton klubi kuqeblu.

 

Vllaznia kryeson me meritë kampionatin dhe distance e konsiderueshme nga ndjekësit e bën favorite të madhe për të fituar titullin kampion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *