Hajdutët në Durrës nuk kanë kursyer as shtëpinë e gjyqtares së këtij qyteti, Shpëtime Pitaku. Burime të policisë bënë të ditur se asaj i janë marrë sende me vlerë dhe një sasi parash.

 

Vetë gjyqtarja Pitaku e ka denoncuar rastin në polici, ku ka deklaruar se i kanë vjedhur disa bizhuteri floriri dhe rreth 2 milionë lekë.

 

Rreth një javë më parë, autorët kanë hyrë brenda në shtëpi kur brenda saj nuk kishte asnjë person, ndërkohë që hetuesit janë përpjekur të sigurojnë prova për identifikimin e autorëve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *