Familja Schumacher është tronditur jo pak këtë të shtunë .

 

Djali I legjendes, Mick Schumacher u përplas rëndë në provat e formula 1 që po zhvillohen në Arabinë Saudite, gara e dytë e kampionatit të ri që sapo ka nisur.

 

Mick humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me bordurat në anë të pistës.

 

Stafi I skuderisë gjermane “Hass” u shqetësua shumë pas përplasjes së pilotit të ri.

 

Schumacher u dërgua menjehere në spital, ku fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

 

Shumë fat në këtë rast për të duke marrë në konsiderate dëmet e mëdha në makinë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.