Një tërmet i fuqishëm goditi Tajvanin mëngjesine sotmë duke shkaktuar 9 viktima. Siç shihet edhe nga pamjet forca e tërmetit ka qenë 7.4, ka krijuar tronditje në rrugë, ndërsa makinat dhe ndërtesat lëvizin sikur të jenë kartona.

Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar.

Lexo edhe :

Related Posts

Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve të qytetarëve. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin, kur ndërtesa shembet dhe qytetarët vrapojnë të tmerruar.

Tërmeti me magnitudë 7.4 shkaktoi në total 9 viktima, ndërsa më shumë se 900 të tjerë janë bllokuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *