Kryeministrja Giorgia Meloni ka mbyllur me një kërcim mjaft special samitin e G7 i cili u mbaj në Puglia, Itali.

Në videon e postuar nga vetë kryeministrja në rrjetet sociale, ajo shihet duke kërceyer “pizzica” një kërcim tipik popullor pulian.

“Ishte një nder për Italinë të organizonte dhe të priste G7. Një sukses për të cilin dua të falënderoj pjesëmarrësit dhe të gjithë ata që kontribuan në suksesin e kësaj nisme të rëndësishme”, ka shkruar ajo krahas videos e cila u bë menjëherë virale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *