Kreybashkiaku Erion Veliaj deklaroi se banorët e dy banesave që u prishën mbrëmjen e të hënës në Unazë u trajtuan me banesa sociale.

 

Në një postim në “Facebook”, Veliaj teksa e cilësoi si një fillim të ri lëvizjen e banorëve, deklaroi se ka ardhur koha që njerëzit të bëjnë llogaritë e tyre dhe jo të SHQUP-it që I ka mish për top.

 

“Një fillim i ri për të gjithë! Familjet e para që preken nga projekti i Unazës lanë banesat primitive pa leje mbi kolektorë në gjurmë të rrugës, për një fillim të ri me banesa dinjitoze sociale. Koha që njerëzit të bëjnë llogarite e tyre, jo të shqupit që i ka mish për top!”

Me poshte postimi i Veliajt me dotot e dy familjeve qe jane strehuar ne banesat sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *