Detaje të reja nga vdekja e 46-vjeçares mbrëmjen e djeshme në Pogradec.

 

Viktima A.H ka ndërruar jetë në banesë pas kthimit nga spitali, ku ka shkuar për ndihmë mjekësore.

 

Sipas burimeve, ajo vuante nga ankthi dhe problene të shëndetit mendor dhe është paraqitur për qetësues në urgjencën e spitalit.

 

Dyshimet janë për arrest kardiak, ndërsa familjarët nuk kanë shfaqur pretendime në polici sa i përket mjekëve apo kujdesit të tyre.

 

Ka qenë policia ajo që vendosi ta çonte trupin e të ndjerës në morg për kryerjen e autopsisë.

 

Pritet përgjigjja e mjekësisë ligjore për të qartësuar shkakun e vdekjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.