Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili përmes një video të postuar në Facebook, shkruan se të rinjtë shqiptarë kërkojnë që Evropa t’i vërë vizën kryeministrit Edi Rama dhe jo Shqipërisë.

 

Ndër të tjera në postimin e tij Vasili shkruan se më 30 qershor do të ketë votime moniste dhe jo zgjedhje.

 

“Edi Rama = Votime moniste dhe jo zgjedhje.

Edi Rama = Shqiptare te izoluar nga bota.

Edi Rama ik = Zgjedhje te lira dhe te ndershme

Edi Rama ik = Shqiptaret qytetare te hapur ndaj gjithe botes.

Ndaj të rinjtë i kërkojnë edhe Evropës qe ” Ti vere vizen Edi Rames dhe jo tu vere vizat shqiptareve”.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *