Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komenttuar pjesmarrjen e qytetarëve në protestën e kësaj të shtune të opozitës së bashkuar.

 

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Vasili shkruan se shqiptarët ishin pa fund ne shesh për një Shqipëri të paqtë dhe njerëzore

 

“Sot shqiptaret ishin pa fund ne shesh per nje Shqiperi te paqte dhe njerezore pikerisht si kjo qytetare,qe ne menyre divine proteston duke luajtur ne violine, dhe jo per Shqiperine ne ankth e brenge per shkak te nje kryeministri te semure per karrige dhe para’.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *