Ndërsa Kanye West dhe Kim Kardashian tashmë janë zyrtarisht beqarë, procesi ligjor për kushtet e divorcit vazhdon.

 

Kanye West tha se ishte shqetësuar nga stili i fotografive në reklamat e SKIMS, të themeluar nga ish-gruaja e tij Kim Kardashian .

 

Si i ftuar i Tucker Carlson në Fox News më 6 tetor, West foli edhe për ankesat e Kardashian për markën e të brendshmeve miliarda dollarëshe.

 

West përdori thëniet e mëposhtme:

 

“Më ka mërzitur pamjet vizuale tepër të erotizuara të SKIMS. Nuk do të doja ta shihja gruan time kështu. Dhe sigurisht që nuk do të doja që vajzat e mia të bënin gjëra të tilla për të shitur produktet e tyre në të ardhmen.”

Krahas shumë emrave të famshëm për koleksionet SKIMS, Kardashian merr pjesë edhe në xhirimet e të brendshmeve.

 

West pati një kontribut të madh në themelimin e markës, e cila u lançua në vitin 2019 ndërsa ai ishte ende i martuar me Kardashian.

 

Kardashian iu referua West si “drejtori kreativ fantazmë i SKIMS” në atë kohë.

 

Reperi i famshëm tha në transmetimin e Carlson se SKIMS u themelua mbi idetë e markës së tij Yeezy dhe shtoi:

 

Në atë kohë, unë përdora marrëdhëniet e mia në industri në mënyrë që njerëzit e ikonës së modës të mund të thoshin ‘Dua të vesh markën e Kim’.

 

West tha gjithashtu se nuk ndihej rehat me mjedisin e Kardashian.

 

Edhe pse Kim është e krishterë, rrethinat dhe mediat e saj duan që ajo të shfaqet në kopertinat e revistave dhe të zbulojë bythën e saj sikur të mos jetë 40 vjeç dhe nënë e 4 fëmijëve.“- u shpreh këngëtari.

 

Çifti West dhe Kardashian, të cilët kanë 4 fëmijë, u divorcuan në vitin 2021.

 

“Fëmijët e mi nuk do të jenë si nënat e tyre,” tha West në Instagram muajin e kaluar, duke treguar kasetën e seksit të Kardashian dhe pozimin e saj për Playboy në 2007.

 

Reperi i njohur ndau edhe një screenshot të mesazheve që i shkruante ish-bashkëshortes së tij duke thënë:

 

Fëmijët e mi nuk do të jenë në Playboy dhe nuk do të ketë kaseta seksuale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *