Mbrëmja e të enjtes mbylli dhe ndeshjet e dyta të Kupës së vogël të Europës  ku gjithë vëmendjen e mori futbollisti i kombëtares Myrto Uzuni.

Sulmuesi nga Berati shënoi një supergol përballë Real betis duke dhënë shpresë për skuadrën e tij edhe pse rezultati nuk shkoi ashtu sic pritej. Ferencvaroshi u mund me shifrat 3-1 nga gjigandët e Real Betis në një ndeshje të bukur dhe të luftuar. Fillimisht ishin miqtë nga spanja që kaluan në avanatazh me Fekir.

Mirëpo vetëm pak minuta më vonë, sulmuesi kuqezi shënoi një perlë nga 30 metra. Në pjesën e dytë, spanjollët rritën presionin në fushë derisa shënuan dhe dy herë të tjera , një autogol i Wingo dhe Tello në minutën e 95 mbyllën gjithcka me rezultatin 3-1.

Një humbje që dhëmb shumë për hungarezët pasi në 2 ndeshje nuk kanë grumbulluar akoma pikët e para duke u renditur të fundit në grup së bashku me Selltik , ndërsa janë në ndjekje të Leverkusen dhe Real Betis me 6 pikë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.