Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur në lidhje me finalen e madhe që do të luhet në Berlin të dielën, ndaj Spanjës.

“Gjëja më e rëndësishme është që të gjithë të jenë gati. Kam kaluar shumë kohë me lojtarët dhe qëndrimi i tyre ka qenë shembullor”, tha ai.

Së fundi, trajneri u ankua në një farë mënyre për “La Roja” që ka një ditë shtesë pushimi para finales në Berlin:

Dita shtesë është një shqetësim, në turnetë e fundit ka qenë një problem”, tha ai.

Anglezët gjithashtu luajtën finalen e Euro 2020 kundër Italisë me 24 orë më pak pushim dhe përfunduan duke humbur me penallti. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *