Një ngjarje e rëndë tronditi Kosovën, pasi dy fëmijë humbën jetën në një zjarr që përfshiu shtëpine e tyre.

 

Ngjarja ndodhi në një fshat të Gjakovës, ku dy të miturit, 10 dhe 13 vjeç, nuk arritën të dalin në kohë nga banesa e tyre.

 

Ndërkohë, një person raportohet të jetë lënduar pasi tentoi të hynte për të shpëtuar fëmijët.

 

Policia po heton ngjarjen e rëndë, por mbetet ende e paqartë shkaku i rënies së flakëve.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *