Subscribe

Ngjarje e rende mengjesin e kesaj te shtune ne zonen e Astirit ne Tirane.

Nje banese ne katin e trete te nje pallati mesohet se eshte perfshire nga flaket ne oren 05:55.

Nisur nga flaket e perhapura me shpejtesi dhe nga paniku 62 vjecarja Hava Osmenaj dhe djali i saj Klodiani jane hedhur nga lartesia e katit te trete.

Per fat te keq gruaja 62-vjeçe kur ka mberritur ne spital.

Nderkohe djali 36-vjec, Klodian Osmenaj ndodhet nen kujdesin e mjekeve.

 

Njoftimi i policise.

 

Rreth orës 05:55, në Astir, ka rënë zjarr në katin e 3-të një pallati. Dyshohet se në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit janë hedhur nga lartësia( dritarja) shtetasja H. O, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj K. O, 36 vjeç.

Si pasojë ka ndërruar jetë shtetasja H. O, ndërsa shtetasi K. O, ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *