Ndërron jetë vajza e dyte e familjes Gjoka nga fshati Gajush i Lezhës të cilët u dëmtuan rëndë nga shperthimi i bombulave te gazit ne biznesin e tyre ne Velipojes pak dite me pare.

15 vjeçarja Klarisa Gjoka nuk ka arritur dot ti shpetoje plageve të marra pavaresisht trajtimit mjekësor.

Tragjedia merr permasa të tjere pasi sot familja Gjoka përcolli për në banesen e fundit vajzën e madhe Daniela Gjoka e cila nderroi jete në nje spital italian.

Nga shpërthimi i bombulës me 4 korrik në Velipoje kanë mbetur të plagosur rëndë edhe nëna dhe vellai i dy viktimave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.