Babë e bir nmbeten të plagosur mbrëmjen e kësaj të shtune pasi u aksidenten nga një makine në zonën e liqenit të Farkës.

 

Ç.B, bashkë me djalin e tij 25-vjecar ishin duke qëndruar në lokalin e tyre  në afërsi të liqenit të Farkës, kur u goditen nga mjeti.

 

Drejtuesi i makinës humbi kontrollin duke dalë nga rruga dhe duke hyrë në lokal aty ku po qëndron pronari dhe djali I tij.

 

Për fat të mirë të dy kanë shkuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

 

 

Tiranë/Informacion paraprak

 

Më datë 01.07.2023, rreth orës 21:05, janë paraqitur në spital për ndihmë mjekësore shtetasit Ç. B., 50 vjeç, dhe djali i tij, shtetasi D. B., 25 vjeç.

 

Dy shtetasit kanë qenë duke qëndruar në lokalin e tyre, në afërsi të liqenit të Farkës, dhe drejtuesi i një automjeti dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga dhe është futur në lokal.

 

Grupi hetimor po kalon në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *