Tirana nuk ka pasur shumë fat në shortin për fazën play off të Uefa Europa League.

Bardheblutë do të luajnë ndeshjen e vetme dhe decisive që të con në grupet e këtij kompeticioni,  kundër kampiones së zvicres Young Boys.

Zviceranët dhe Dinamo Zagreb ishin kokë grupi dhe bardheblutë peshkuan pikërisht një nga skuadrat më të forta.

Ndeshja do të luhet me 1 tetor në Bernë të Zvicrës dhe është historike për Tiranën e cila ka mundësi të realizojë një ëndërr të madhe nëse në një sfide të vetme ia del kundër Young Boys.

Leave a Reply

Your email address will not be published.