Një tërmet ka tronditur këtë të premte brigjet e Pesaros dhe Ankonës në Itali. Tërmeti u regjistrua 20 km larg brigjeve të Ankonës dhe Pesaros, raportojnë mediat e vendit fqinj.

 

Sipas të dhënave paraprake, lëkundjet u regjistruan në orën 16:36 mes Rimini dhe Ankonës. Magnituda do të ishte 4.0.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *