Një bankë e nivelit të dytë është tentuar të grabitet gjatë natës në Librazhd.

Policia bëri të ditur se ka ndaluar shtetasin Lorenc Kazazi, si autor I dyshuar I tentativës për të grabitur një banke në këtë qytet rreth orës 01:00 të mengjësit të së mërkurës.

Autori ka thyer xhamin e bankes dhe ka tentuar qe te grabise parate. Por në këtë moment aktivizuar sinjali i bankës dhe policia ka mbërritur shpejt në vendngjarje.

36 vjecari tentoi të largohej por u kap gjatë ndjekes.

Mësohet se kjo nuk është hera e pare që L.Kazazi tenton të vjedhje banken ndërsa më heret ai ka qënë pjesë e batalionit Komando duke shërbyer me mision edhe jashtë vendit, konkretisht në Irak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *