Policia e Tiranës ka vënë në pranga 28-vjeçarin Emra Korteshi i cili pas një konflikti me një shtetas tjetër, ka qëlluar me armë në drejtim të tij.

 

Fillimisht 28-vjeçari u largua nga vendngjarja, por pas disa orësh ai është arrestuar nga policia.

 

Policia arrestoi shtetasin  E. K., 28 vjeç, banues në Kombinat, për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

 

Shtetasi E. K., ditën e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta, në Kombinat, në rrugën “Shaban Bardhoshi”, ka tentuar të vrasë me armë zjarri, shtetasin E. I., 35 vjeç, dhe më pas është larguar.

 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pistoletë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *