Edhe ditën e sotme, ashtu siç ka ndodhur në seancat e fundit plenare, Kuvendi është përfshirë nga kaosi dhe zhurma.

 

Deputetët e opozitës që në nisje janë përpalsur me Gardën, e cila ushtroi kontroll mbi çantat e demokratëve, pasi këta të fundit në seancën  plenare të kaluar hodhën tymuese dhe flakadanë në sallë.

 

Sali Berisha, nga salla e Kuvedit hodhi akuza ndaj minsitrit Taulant Balla dhe kryeminsitrit Edi Rama, të cilët i akuzoi se janë të lidhur me krimin e organizuar.

 

Berisha: Për një Tauant Begoyaris taksapaguesit paguajnë sot një batalion për mbrojtjen e tij. Një person i cili ka shokë përveç… përjashto serial killetrat të githë vrasësit dhe trafikantët e tjerë në burgjet e Shqipërisë. Mbante tre telefona të kriptuar për të komunikuar sipas bandave.

 

Ka vetëm veten shok, të cilin Edi Rama e përzgjodhi nëpërmjet tij, me lidhjet e tij me bandat do mund të mbajë puçin që ka organziaur kundër parlamentit, marrjen e pushteti të parlamentit. Molejimin e parlamentit për fillimin e komisioneve hetimore, të cilat do ta nxjerrin Ramën si hajdutin më të madh. Komisonet janë forma e kontrollit mbi qeverisë. Edi Rama nuk mund të pranojë komisionet sepse do të nxjerrë në pah se sarajet e tij të Surrelit janë të uzurpuara mbi bazën e ryshfetit që u ka dhënë firmave të ndërtimit./vizionplus.tv 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *