Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë dy shtetas për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

 

Në pranga përfunduan shtetasi F. M., 27 vjeç, banues në fshatin Bishan, Vlorë.

 

I riu rezulton se në lagjen “Kushtrimi” për motive të dobëta ka kundërshtuar me dhunë fizike patrullën e përgjithshme të policisë.

 

Ndërkohe shtetasi J. Xh., 47 vjeç, banues në Vlorë u kap pasi në në lagjen “Ujë i Ftohtë” ishte duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *