Një zyrtar i vdekur dhe një prift i plagosur rëndë është bilanci i një sulmi me hanxhar që ndodhi dje ne mbrëmje në spanjë. Mediat raportojnë se një person i armatosur sulmoi dy kisha në spanjën jugore.

 

Autoritetet po e hetojnë rastin, si një sulm të mundshëm terrorist.

 

Nga të dhënat e para mësohet se në fillim agresori qëlloi priftin që ndodhej brenda në kishë dhe më pas ai hyri në një tjetër objekt kulti duke sulmuar një punonjës që ndodhej aty.

 

Pas ngjarjes, autori u arrestua dhe ndodhet në paraburgim ku po hetohet për të mësuar motivet e krimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *