Vladimir Putin
Vladimir Putin

Krim mostruoz e cilësoi presidenti i Rusisë Valdimir Putin sulmin me armë ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico mesditën e kësaj të mërkure.

Putin, në një telegram dërguar presidentes sllovake Zuzana Kaputova shtoi se Fico është një njeri i guximshëm dhe me mendime të fuqishme.

Lexo edhe :

Related Posts

Nuk ka asnjë justifikim për këtë krim monstruoz. Unë e njoh Robert Fico-n si një njeri të guximshëm dhe me mendim të fuqishëm. Shpresoj shumë që këto cilësi do ta ndihmojnë atë të mbijetojë në këtë situatë të vështirë”, tha Putin në një telegram drejtuar presidentes sllovake Zuzana Kaputova.

Putin gjithashtu i uroi Ficos një shërim të shpejtë dhe të plotë./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *