Deputeti socialist Erion Braçe ka kritikuar kryetarin e FSHF-së, Armand Duka për mbushjen e stadiumit me tifozë në ndeshjen që pritet të luhet nesër në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Polonisë.

 

Braçe u shpreh se për sfidën e nesërme janë shitur të gjitha biletat, e në tribunë do të ketë 22 mijë mbështetës kuqezi, në një kohë kur mbulesa vaksinale është vetëm 40%.

 

Ndërsa akuzon Dukën për papërgjegjshmëri,  ai shton se një pjesëmarrje e tillë tifozësh në stadium nuk mund të lejohet.

 

Postimi i plotë:

STADIUMI PLOT?

ME 40% MBULESE VAKSINALE?

ME KETE NUMER INFEKTIMESH DITORE VEÇANERISHT NE TIRANE?

ME KETE NUMER VDEKJESH?

Per me teper kur ne po shfyjne celjen e universiteteve jave per jave pikerisht per te arritur mbrojtjen vaksinale e shmangur vatra infeksioni?!

Shikoni, e kuptoj qe deshira eshte shume e madhe, nevoja, pasioni gjithashtu;

Por kujtoni dramen e BERGAMOS pas asaj ndeshjeje ne San Siro!

Nuk demton perkundrazi e kthen nje ambjent te sigurt nje norme prej 40-50% te vendeve ne stadium, ne distance e me maska!

E di, i kam degjuar boll ato fjalite “klubet plote”, “shkollat hapur”, “autobuset po plot”, “koncertet e kastes”, “premierat e Xhejmsit” etj etj:

Por shihini tabelat me te dhenat e Italise, Spanjes, Gjermanise;

NJE VAKSINE DUHEJ, DUHET PER TE QENE TE LIRE!

Dhe shihini stadiumet e tyre si funksionojne!

Pa VAKSINE dhe te PAPERGJEGJSHEM, vec ky ne foto mund te katandise!

VAKSINA ESHTE LIRI!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *