Spanja ka fituar me rezultat minimal ndeshjen ndaj Italisë, e vlefshme për grupin B.

Ishte një autobol ai që i dha fitoren iberikëve, të cilët disa herë rrezilkuan portën italiane, por pa sukses.

Lexo edhe :

Related Posts

Në një rrëmujë në zonë, ishte Calafiori ai që dërgoi në portë topin e devijuar nga Donarumma.

Me këtë rezultat Spanja ngjitet e vetme në krye të grupit B me 6 pikë të plota nga dy ndeshje. Italia e ndjek pas me 3 pikë, teksa Shqipëria dhe Kroacia ndajnë nga 1 pikë për vendin e tretë dhe të katërt. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *