Subscribe

Sot perfundon afati qe Berisha dhe mbeshtetesit e tij i vendosen Lulzim Bashes per t’u larguar nga zyra e kryetarit te partise.

 

Por pavaresisht ultimatumit, situata ne seline e partise demokratike sot ka qene e qete. Si zakonisht Basha ka hyre ne seli rreth ores 10.00, por ka preferuar te mos beje asnje koment per afatin e vendosur nga Berisha.

 

Ne 23 dhjetor komisioni i rithemelimit njoftoi Lulzim Bashen se anetaresia e PD me referendum ka vendosur per shkarkimin e tij dhe ai duhet te largohet nga selia e pd.

 

Nese Basha nuk boshatis zyren deri sot ne mesnate, atehere te shtunen Sali Berisha ka lajmeruar nje proteste per largimin e tij nga selia e PD.

 

Vete Basha ka deklaruar se nuk e njeh komisionin e rithemelimit, duke e bere te qarte se nuk largohet nga drejtimi i partise demokratike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *