Uefa Champions League nje eksluzivitet i platformes Tring vazhdon sonte ne mbremje me dy sfida mjaft intersatnte te vlefshme per raundin e nje te tetave.

 

Ne Stamford Brixh dueli klasik anglo gjerman mes Chelseat dhe Bajern, dy ekipe qe kane diskutuar edhe finalet e turneut prestigjioz ne te kaluaren. Skuadra e Lampard vjen nga nje moment pozitiv ne kampionat teksa mundi Totenhem te Hoze Murinjo.

 

Nderkohe Bajern mbajti edhe per kete javen kreun ne Bundeslige edhe pse ne nje fitore te veshtire ndaj Paderborn. Mungesa me rendesishme per blute eshte Ngolo Kante i ndjekur nga Pulisic Hudson Odoi dhe Van Ginkel. Nderkohe bavarezet nuk kane sherbimet e Martinez Zyle dhe Perisic.

 

Nje tjeter sfide intersante eshte ajo ne San Paolo mes Napolit dhe Barcelones. Edhe pse katalanasit jane me superior, skuadra e Gatuzos enderron te pakten per nje mbremje te shkruaj historine. Eshte hera e pare qe Leo Mesi zbret ne tempullin e Maradones ndersa perballja e pare ne histori mes dy ekipeve, sfida mes mbretit aktual dhe atij te kaluar. Gatuzo pritet ti besoje ne kete sfide treshes Callejon Mertens dhe Insinje ndersa ne mesfushe Zielinksi se bashku me Deme dhe Fabian Ruiz.

 

Elsied Hysaj do te nise kete sfide nga pankina. Ne kampin kundershtar do te jete Ansu fati lojtari qe do ti bashkohet Mesit dhe Grizman ne sulm. Ne mesfushe De Jong dhe Buskets se bashku me Artur ndersa Vidal do ta nise nga stoli. Mungesat e Napolit jane Kulibali, Jorente, Junes, ndersa te Barcelona Xhordi Alba, Luis Suarez dhe Dembele.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *