Një atentat me pasojë një të vdekur ka ndodhur në Greqi. Mediat fqinje bëjnë me dije se viktima është 54-vjeçari Panagiotis Stathis dhe ka qenë topograf.

Ai nuk kishte precedentë penalë. Ai ka qenë aktiv në Mykonos dhe sipas burimeve policore tre vite më parë ka qenë viktimë e një rrahjeje.

Lexo edhe :

Related Posts

Ngjarja ka ndodhur teksa Stathis po parkonte automjetin përpara kompanisë së tij, kur është qëlluar me 10 plumba.

Sipas informacioneve, gjithçka ka ndodhur rreth orës 08:30 kur makina tip BMW ngjyrë gri me të cilën po udhëtonte viktima ndodhej në kryqëzimin e rrugëve Kreta dhe 25 Marsi.

Më pas një person i panjohur me motor ka kaluar pranë vendit dhe ka hapur zjarr. Në vendngjarje janë gjetur dhjetë gëzhoja, por autori ka qëlluar më shumë herë.

Skema është e ngjashme me atë të përdorur për vrasjen e shqiptarit Roan Brahimi pak kohë më parë.

Autorët ishin me motor, me skafandra në kokë për të mbuluar fytyrat. Në momentin që Roan Brahimi po parkonte makinën, ata kanë qëlluar dhe më pas janë larguar me shpejtësi. /vizionplus.tv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *