Edhe pse kërkuar ndërhyrja nga ajri në Parkun e Llogorasë, sipas burimeve era e fortë që fryn në malin e Karaburunit e bën të pamundur këtë gjë.

 

Edhe helikopteri rrezikon dhe në këto kushte, Forcat e Armatosura do të mundohen ta mbajnë nën kontrroll situatën me mjete rrethanore.

 

Kujtojmë që mbrëmjen e së mërkurës kryeministri Edi Rama njoftoi se ishte zmbrapsur furia e flakëve nga Parku i Llogorasë. Por era e fortë në orët e natës e përkeqësoi sitiatën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *